UMKE TATBİKATLARI 3 GÜN BOYUNCA İLÇEMİZDE YAPILDI.

07 Haziran 2024 12:03 Kofçaz Belediyesi 20

       Kırklareli Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) Kofçaz ilçemiz Kanara Deresi Mesire Alanı bölgesinde  "UMKE Kırklareli Eğitim ve Tatbikat Kampı" gerçekleştirildi...

     Eğitim ve Tatbikat Kampında, faaliyet süreci içerisinde katılımcılara; Temel Yaşam Desteği, Hasta/Yaralı Taşıma Teknikleri, İp Bağlama Teknikleri, Hasta Paketleme, Yüksekten İniş, Sel Seti Kurulması ve Sel Setinden geçiş konularında oluşturulan istasyonlarda, teorik ve pratik eğitimler verilerek katılımcıların tamamının eğitim konuları kapsamında uygulama yapmaları sağlandı.

       Oluşturulan senaryolar kapsamında gündüz ve gece hasta/yaralılara UMKE Timleri tarafından müdahaleleri sağlandı. UMKE Kırklareli Eğitim ve Tatbikat Kampı, UMKE ekiplerinin bilgi ve becerilerinin tazelenmesi, afete müdahale potansiyelinin ortaya konması, afet ile ilgili diğer kurum/kuruluşlar ile koordinasyonun öneminin algılanması açısından büyük faydalar sağladı.

      uygulamalı tatbikat sonucunda başarılı olan UMKE Kursiyerlerine Kofçaz Belediye Başkanı Sayın Levent ŞENOL, Kırklareli İl sağlık Müdürü sayın Çiğdem ÇERİT ve UMKE yöneticileri tarafından sertiifikaları takdim edildi. 

      Ülkemizde ve ülkemiz dışında meydana gelen afetlerde büyük başarı gösteren tüm UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi) görevlilerine teşekkür eder başarılar dileriz.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Rota Medya © Tüm Hakları Saklıdır.